top of page

O ihrisku

Prečo golf v Piešťanoch?

 

  • parkové ihrisko, ktoré si zahráte za 1,5 hod.

  • v centre Piešťan, mestské ihrisko

  • výborná reštaurácia

  • kútik pre deti

  • kaviareň so zákuskami

  • milý personál

Golf & Country Club Piešťany

Miesto, kde sa budete radi vracať – kvalitné a fyzicky nenáročné golfové ihrisko – 9 jamiek so storočnou históriou, , zážitková reštaurácia, tenisový kurt. Oáza kľudu a bezpečia.

Golfové ihrisko vtedy a teraz

Vtedajšie golfové ihrisko (podobne ako dnešné) bolo 9-jamkové a celkovú dĺžku dráh malo 2652 m. Už roku 1914 tu bol postavený klubový dom Piešťanského golfového klubu. Na obnovenom golfovom ihrisku v medzivojnovom období bol postavený nový klubový dom, ktorý mal inú podobu ako ten z čias pred 1. svetovou vojnou. V súčasnosti plní úlohu golfového domu kúpeľného golfového ihriska (na neporovnateľne vyššej úrovni ako niekdajšie klubové domy) Vila Vrbinky.

Koniec

Po 2. svetovej vojne a februári roku 1948 Piešťany ihrisko stratili. Tradície sa obnovili až po roku 1989, konkrétne v roku 2004 z iniciatívy SLKP, a.s. Piešťany, vznikol nový klub SPA-GOLF KLUB PIEŠŤANY, ktorého domovom je 9-jamkové ihrisko.

... a nový začiatok

Práve 21. júla roku 2004 bolo slávnostne otvorené nové piešťanské golfové ihrisko. Od otvorenia uplynulo už 90 rokov. Treba si len zaželať, že obnovenie golfového športu v Piešťanoch bude úspešné a piešťanské ihrisko sa stane atraktívnym pre domácich i zahraničných profesionálnych hráčov golfu i ostatných milovníkov tohto unikátneho športu.

... a ešte novší začiatok

Píše sa od roku 2017...

Povedali o nás… 

 

“Dnes tréning a musím potvrdiť skvelé a pekne prostredie, ústretový a veľmi skúsený tréner a príjemný personál.
Vrelo odporúčam ;-)”

Norbert Moravčík

 

 

“Mám Vás rada”

 

Kamilka Šalátová

 

 

“Majstrovstva 2016 super pocasie vyborna organizacia”

Ladislav Korvín

bottom of page