top of page

Birdie karta

Jamka č.1 PAR 5, dĺžka 445m zo žltých odpalísk
Najdlhšia jamka na ihrisku, pravý dogleg. Na tejto jamke odporúčam prvú ranu hrať viac na ľavú stranu ferveje, aby vznikol priestor prestreliť druhou ranou les, ktorý je vpravo. Touto ranou sa dostanete cca na 100m od greenu, pozor ale úder zatiahnutý doprava znamená aut. Tretiu ranu hráte na viac menej otvorený green, ktorý chráni piesková prekážka po pravej strane. Green je zvlnený, ale pomerne dobre čitateľný.

Jamka č.2 PAR 4, dĺžka  331m  zo žltých odpalísk
Najťažšia jamka na ihrisku. Je to ľavý dogleg. na hráčov tu čaká na ľavej strane aut, takže je lepšie hrať viac napravo. Ak zahráte z odpaliska dlhé železo, prípadne fervejové drevo, nie je problém sa dostať na 150m od greenu a pokúsiť sa o druhú ranu na green. Green má vyvýšený okraj a úzku prednú stranu a tak isto aj dopadovú zónu. Z ľava je chránený pieskovou prekážkou, z pravej strany lesíkom.

Jamka č.3 PAR 3, dĺžka 139m  zo žltých odpalísk
Krátky PAR 3, pozor ale na postavenie odpaliska, ktoré mieri doľava od greenu. Na tejto jamke je najdôležitejšie zamierenie na green. Ak green netrafíte, tak na Vás čakajú po pravej aj ľavej strane pieskové prekážky a po pravej strane aj pás stromov. Ak to náhodou preženiete s prvou ranou, tak sa môžete za greenom dostať aj do vodnej prekážky. Green je na tejto jamke rozsiahlejší, rovinatý ale aj napriek tomu na niektorých miestach tažšie čitateľný.

Jamka č.4 PAR 4, dĺžka 239m zo žltých odpalísk
Aj napriek svojej dĺžke je to veľmi náročná jamka. Vyžaduje sa tu presnosť viac než kde inde na ihrisku. Z vyvýšeného odpaliska by ste mali zahrať ranu stredným železom do pravej strany ferveje. Ak ranu preženiete, je to vodná prekážka. Ak naopak ranu zatiahnete doľava tak vás tam čaká tak isto vodná prekážka a dosť náročný drop ak sa chcete dostať na green. Green jemierne vyvýšený  a chránený asi do dvoch tretín dĺžky lesom a vpravo pod greenom je piesková prekážka. Green je značne zvlnený a naklonený smerom k odpaliskám. Veľmi náročný na čítanie.

Jamka č.5 PAR 4, dĺžka 242m so žltých odpalísk
Táto jamka je krátky par 4. je na nej ale viacero nástrah, do ktorých sa môžete ľahko dostať. Čaká na Vás aut po pravej strane, stromy a kríky vľavo, cca 60 m pred greenom v pravo je piesková prekážka a za ňou lesík a v tesnej blízkosti greenu je vodná prekážka. Ak si tieto prekážky nebudete všímať, tak sa na green dá dostať prvou ranou. To ale neodporúčam. Treba radšej zahrať z odpaliska stredné železo, prípadne fervejové drevo a v kľude druhú ranu umiestniť na green, ktorý je rozľahlý, naklonený z prava do ľava a pomerne dobre čitateľný.

Jamka č.6 PAR 4, dĺžka 252m zo žltých odpalísk
Táto jamka je viac menej rovná s priečnou vodnou prekážko, kde môžu skončit veľmi nepodarené prvé rany. Inak táto prekážka zásadne nezasahuje do hry. Má skôr psychologický charakter. Na tejto jamke na hráčov čakajú vľavo husté kríky, dva fervejové bankre aj v pravo aj vľavo a skoro po celej dĺžke ferveje je vpravo les. Pred greenomje relatívne hlboký banker, ktorý rozdeľuje dopadovú zónu. Green je rozľahlý a má priečnu terénnu vlnu. Je celkom dobre čitateľný.

Jamka č.7 PAR3, dĺžka 99m zo žltých odpalísk
Najkratšia jamka na ihrisku. Táto jamka sa zdá byť nenáročná, ale vyžaduje si viac. Jamka je náročná na správny výber palice. Je z obidvoch strán obklopená lesom a je na nej ťažko odhadnúť silu a smer vetra. Celú dopadovú zónu pred greenom chráni veľká piesková prekážka. Green je rozľahlý a má dve úrovne. Je aj relatívne ťažšie čitateľný.

Jamka č.8 PAR 4, dĺžka 223m zo žltých odpalísk
Táto jamka je dogleg do prava. Je veľmi náročná na presnosť prvého úderu z odpaliska, pretože hráte do veľmi úzkej dopadovej zóny, ktorá sa ešte viac zužuje vplyvom vysokých stromov. Presná prvá rana je tu všetkým a green sa dá trafiť aj prvou ranou. V prípade úderu  do prava je lopta v lese a mnoho krát aj stratená. Pokiaľ je drive  kratší, čaká Vás prihrávka z cca 50m na green. Ten je zľava chránený pieskovou prekážkou. Green je dosť ťažko čitateľný.

Jamka č.9 PAR 3, dĺžka 189m zo žltých odpalísk
Na záver je tu dlhý PAR 3. po pravej strane tejto jamky vedie príjazdová cesta do areálu, ktorá je zároveň aut. Pre kratších hráčov odporúčam hrať túto jamku ako PAR4.Green je z prednej strany chránený pieskovou prekážkou, ktorá rozdeľuje dopadovú zónu na dve časti. Green je rozľahlý, veľmi náročný na čítanie a odhad vzdialenosti.

Prečo golf v Piešťanoch?

 

  • parkové ihrisko, ktoré si zahráte za 1,5 hod.

  • v centre Piešťan, mestské ihrisko

  • výborná reštaurácia

  • kútik pre deti

  • kaviareň so zákuskami

  • milý personál

Povedali o nás… 

 

“Dnes tréning a musím potvrdiť skvelé a pekne prostredie, ústretový a veľmi skúsený tréner a príjemný personál.
Vrelo odporúčam ;-)”

Norbert Moravčík

 

 

“Mám Vás rada”

 

Kamilka Šalátová

 

 

“Majstrovstva 2016 super pocasie vyborna organizacia”

Ladislav Korvín

bottom of page